26/5/2019
Ευρωεκλογές 2019.
ΠΕ Καρδίτσας: Συγκεντρωτικά
Ενημέρωση: 3/9/2019 9:06:00 πμ

Ενσωμάτωση ΕΤ 322/322 100%
Εγγεγραμμένοι 127.306
Ψηφίσαντες  79.424 62,39%
Άκυρα / Λευκά 3.523 4,44%
Έγκυρα  75.901 95,56%

ΝΔ
 28.520
37,58%
ΣΥΡΙΖΑ
 19.055
25,11%
ΚΙΝΑΛ
 6.802
8,96%
ΚΚΕ
 4.541
5,98%
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
 3.090
4,07%
ΕΛ.ΛΥΣΗ
 2.546
3,35%
Λοιπά
 11.347
14,95%
Εκλογικά Τμήματα
Εγγεγραμμένοι
Ψηφίσαντες
Άκυρα
Λευκά
Έγκυρα
322 από 322100%
127.306
79.42462,39%
24763,12%
10471,32%
75.90195,56%
 
Υποψήφιος
Ψήφοι
1.ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ Νικόλαος του Μαρίνου
2.523
2.ΧΡΟΥΜΠ Γιουσεφ (Ιωσήφ) του Αμντούλ-Φατάχ
2.377
3.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ Νικόλαος του Ανδρέα
2.131
4.ΚΑΪΛΗ Ευδοξία-Εύα του Αλεξάνδρου
1.996
5.ΚΑΜΙΝΗΣ Γεώργιος του Βασιλείου
1.272
6.ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ Αθανάσιος (Σάκης) του Αστέριου
1.022
7.ΒΑΡΔΑΚΑΣΤΑΝΗΣ Ιωάννης του Δημητρίου
236
8.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Στέργιος-Γαβριήλ του Φλώρου
177
9.ΓΟΣΠΟΔΙΝΗ Αναστασία-Ασπασία (Άσπα) του Δημητρίου
170
10.ΚΑΛΛΗ Γεωργία του Νικολάου
169
11.ΜΕΪΜΑΡΟΓΛΟΥ Ιωάννης του Νικηφόρου
138
12.ΡΟΛΟΓΗΣ Δημήτριος του Γεωργίου
138
13.ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΥ Αγγελική του Δημητρίου
114
14.ΣΚΛΑΒΟΣ Γεώργιος του Αθανασίου
110
15.ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΚΑΒΟΥΡΑ Βαρβάρα (Βέρα) του Φωτίου
109
16.ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Παναγιώτης του Κωνσταντίνου
103
17.ΓΕΩΡΓΑΚΗ Σταυρούλα (Βούλα) του Ιωάννη
100
18.ΜΠΟΥΡΑ Ευαγγελία (Εύα) του Γεωργίου
100
19.ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ Λάμπρος του Αλεξάνδρου
93
20.ΖΑΦΕΙΡΑΚΟΥ Αγλαΐα (Αίγλη) του Κωνσταντίνου
90
21.ΜAΛΛΙΩΡΗ Μινέρβα-Μελπομένη (Μένη) του Αθανασίου
89
22.ΜΩΡΟΥ Ισμήνη του Σπυρίδωνος
74
23.ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗ Ευαγγελία του Σταύρου
74
24.ΚΑΠΟΥΝΗΣ Δημήτριος του Γεωργίου
72
25.ΔΑΛΜΑΣ Ιωάννης του Βασιλείου
71
26.ΜΩΡΑΛΗ Βασιλική του Ευαγγέλου
67
27.ΦΩΤΕΙΝΟΣ Ευθύμιος του Κωνσταντίνου
62
28.ΒΡΟΝΤΑΚΗΣ Ανδρέας του Παντελή
57
29.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Χριστίνα του Κωνσταντίνου
54
30.ΚΟΣΜΙΔΟΥ Κωνσταντίνα του Δημητρίου
49
31.ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ Παύλος του Χαραλάμπους
48
32.ΓΚΕΜΗ Έντα του Ροκ
47
33.ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ Γεώργιος του Νικολάου
47
34.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Σταύρος του Ζαφειρίου
44
35.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ Υπατία του Στεφάνου
42
36.ΤΣΟΥΛΙΑΣ Νικόλαος του Κωνσταντίνου
39
37.ΚΑΤΡΙΑΔΑΚΗΣ Εμμανουήλ του Γεωργίου
33
38.ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Εμμανουήλ του Γεωργίου
26
39.ΤΡΙΦΥΛΛΗΣ Αντώνιος του Παναγιώτη
23
40.ΣΤΑΓΚΟΥΡΑΚΗΣ Αλέξανδρος του Γεωργίου
20
41.ΤΖΑΛΑΛΗΣ Αθανάσιος του Κοσμά
13
42.ΣΑΔΟΥΛΑ Σεβτζάν του Σινασή
9
Περιφέρεια Θεσσαλίας-Εκλογές ©2019
Σχεδίαση-Ανάπτυξη: Δ/νση Πληροφορικής κ Νέων Τεχνολογιών