26/5/2019
Ευρωεκλογές 2019.
ΠΕ Καρδίτσας: Συγκεντρωτικά
Ενημέρωση: 3/9/2019 9:06:00 πμ

Ενσωμάτωση ΕΤ 322/322 100%
Εγγεγραμμένοι 127.306
Ψηφίσαντες  79.424 62,39%
Άκυρα / Λευκά 3.523 4,44%
Έγκυρα  75.901 95,56%

ΝΔ
 28.520
37,58%
ΣΥΡΙΖΑ
 19.055
25,11%
ΚΙΝΑΛ
 6.802
8,96%
ΚΚΕ
 4.541
5,98%
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
 3.090
4,07%
ΕΛ.ΛΥΣΗ
 2.546
3,35%
Λοιπά
 11.347
14,95%
Εκλογικά Τμήματα
Εγγεγραμμένοι
Ψηφίσαντες
Άκυρα
Λευκά
Έγκυρα
322 από 322100%
127.306
79.42462,39%
24763,12%
10471,32%
75.90195,56%
 
Υποψήφιος
Ψήφοι
1.ΓΕΡΟΥΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του Θρασύβουλου
109
2.ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστοτέλη
89
3.ΚΥΡΚΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Λεωνίδα
67
4.ΔΟΥΡΟΥ ΟΛΓΑ του Αχιλλέα
44
5.ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
41
6.ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Δαμουλή
33
7.ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Κωνσταντίνου
32
8.ΒΛΑΧΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
32
9.ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ του Παναγιώτη
27
10.ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Ανδρέα
26
11.ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευθυμίου
24
12.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
23
13.ΚΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αριστείδη
19
14.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αλεξάνδρου
18
15.ΑΥΓΟΥΣΤΑΤΟΥ ΟΛΓΑ του Κωνσταντίνου
18
16.ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του Αντρέι
18
17.ΓΙΑΝΝΑ ΕΡΜΕΛΑ του Αντνάντ
16
18.ΜΟΥΡΜΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη
16
19.ΛΕΟΝΤΣΙΝΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Παναγιώτη
15
20.ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
15
21.ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
15
22.ΚΥΡΙΑΖΗ ΠΕΛΑΓΙΑ του Κωνσταντίνου
13
23.ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
13
24.ΚΑΚΛΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
12
25.ΚΑΛΑΦΑΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
12
26.ΤΖΑΝΙΔΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ – ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΓΙΑΝΝΑ) του Γεωργίου
12
27.ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΑΤΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Ευαγγέλου
11
28.ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Μιχαήλ
11
29.ΚΑΚΑΒΕΛΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΩ) του Γεωργίου
11
30.ΜΠΑΛΩΤΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΞΕΝΗ) του Δημητρίου
10
31.ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
10
32.ΦΕΝΕΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Γεωργίου
9
33.ΡΕΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
9
34.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Αντωνίου
9
35.ΤΣΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
7
36.ΣΠΑΝΔΑΓΟΥ ΑΛΙΚΗ του Σπυρίδωνος
7
37.ΠΑΛΑΜΙΔΗ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΤΑΝΙΑ) του Ιωάννη
7
38.ΚΑΡΚΑΜΠΑΣΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Βενιζέλου
7
39.ΚΟΡΚΟΒΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
6
40.ΦΙΛΑΝΔΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ – ΚΥΡΙΑΚΗ του Νικολάου
4
41.ΣΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Τριανταφύλλου
2
42.ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ματθαίου
1
Περιφέρεια Θεσσαλίας-Εκλογές ©2019
Σχεδίαση-Ανάπτυξη: Δ/νση Πληροφορικής κ Νέων Τεχνολογιών